„Great stories no worries” to autorskie zajęcia  nauki języka angielskiego Creative Carousel oparte o stotytelling i podejście multisensoryczne w pracy z małymi dziećmi. 

Dlaczego warto czytać dzieciom po angielsku?

💡Po pierwsze – dla rozwoju językowego. 

Czytając dziecku wspieramy tworzenie językowych połączeń nerwowych w mózgu❗

 Dodatkowo dziecko osłuchuje się z dźwiękami z języka obcego, chętnie je naśladuje, a potem dużo łatwiej przychodzi mu nauka prawidłowej wymowy i akcentu 🙂

💡Po drugie – dzieci uczą się szybciej i bardziej efektywnie, gdy biorą udział w czynności razem z dorosłym. Sam fakt, że rodzic poświęca czas na czytanie dziecku książeczki w języku angielskim pozwala mu go lepiej przyswoić👪

💡Po trzecie – czytanie książek, czy to w języku angielskim czy w języku ojczystym, wpływa na usprawnienie komunikacji i rozwija wyobraźnię dziecka, a także wspiera pozytywne skojarzenia dziecka z książkami i procesem czytania. Przełoży się to na chętne czytanie książek w każdym języku, a na późniejszym etapie – lepsze wyniki w nauce.

💡Po czwarte – czytając książki w języku angielskim podświadomie wzmacniamy zainteresowanie dziecka językiem obcym i innymi kulturami, przez co będzie na nie bardziej otwarte w przyszłości.

Zróbmy z czytania dobrą zabawę i przyjemną aktywność rodzinną, a dziecko na pewno samo chętnie podsunie Wam pod nos książeczkę, którą będzie chciało poczytać. 

☝️Pamiętajmy tylko, że pierwsze trzy lata dziecka to doskonały czas właśnie na osłuchiwanie go z melodią języka (również poprzez śpiewanie piosenek), ale nie jest to jeszcze czas na standardową naukę słówek czy gramatyki. 

Koszt: 40 zł/spotkanie 

Rodzeństwo: 70 zł/ spotkanie